Film Smak curry (The lunchbox)

» Opublikowano przez dnia 2.03.2014 w Inspirujące filmy | 0 opinii

Film Smak curry (The lunchbox)

Dramat lub komedia romantyczna, produkcja: Francja, Indie, Niemcy, USA (2014)reżyseria: Ritesh Batra; aktorzy:Nimrat Kaut, Irrfan Khan ( grał w „Życie Pi”) „Życie w Indiach jest jak hinduskie jedzenie – bogate w aromaty, smaki i kolory”.

Młoda, sfrustrowana mężatka postanawia zwrócić na siebie uwagę męża przekazując mu do pracy ( przez firmę kurierską) wyszukane i aromatyczne dania, hołdując zasadzie: „przez żołądek do serca”. Ale przesyłka z jedzeniem, zamiast do jej męża, trafia do samotnego wdowca. Następnegodnia, wraz z jedzeniem, przesyła list. Dostaje zaskakująca odpowiedź. Tak rozpoczyna się pełna subtelnych emocji i różnorodnych smaków korespondencja między kobieta i mężczyzną. Przesyłane pożywienie i listy stanowią tu nić porozumienia ludźmi głodnymi uczuć i bliskości.

Film jest pełen refleksji nad nieuchronnym przemijaniem, akceptacją zmian, doprawiony szczyptą optymizmu. Nadal jestem przekonana, że przygotowanie jedzenia może mieć magiczną moc. Wyszłam z kina zadowolona z obejrzenia filmu pełnego kolorów, smaków i inspiracji kulinarnych. Jeszcze tego samego dnia ugotowałam curry z kurczaka i warzyw z ryżem…


Jaka jest Twoja opinia?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*