Film: Jedz, módl się, kochaj

» Opublikowano przez dnia 14.09.2015 w Inspirujące filmy | 0 opinii

Film: Jedz, módl się, kochaj

Film: Jedz, módl się , kochaj (Eat, pray,love) to amerykański melodramat ( 2010) nakręcony na podstawie autobiograficznej powieści autorki Elisabeth Gilbert; 2 nominacje do Oscara.
Reżyser: Ryan Murphy; Obsada: Julia Roberts – E. Gilbert; Javier Bardem jako Felipe oraz Billy Crudup w roli Stevena.
Główna bohaterka – Elisabeth ( moim zdaniem – taka sobie Julia Roberts) to nowoczesna, dobrze sytuowana 30 – letnia kobieta. Jest nieszczęśliwa w małżeństwie, nie widzi celu i sensu takiego życia i chce się rozwieść ze swoim mężem. Po bolesnym rozstaniu popada w depresje i postanawia pojechać w terapeutyczną podróż do trzech państw, których nazwy zaczynają się na literę I ( !?): Italii, Indii i Indonezji. Odwiedza Italię, aby skosztować radosnego sposobu życia Włochów; w Indiach zostaje urzeczona religią, a w końcu wyrusza do starego szamana na Bali, aby znaleźć miłość. Świetne aktorstwo Javiera Bardema (epizody  na Bali) i Richarda Jenkinsa (przemyślenia  w Indiach).
Jest to samotna podróż w głąb siebie, aby przemyśleć swoje decyzje, zrozumieć samą siebie i zdecydować jak zmienić swoje życie na lepsze.
Film jest wyidealizowany, nie przystający do polskich marzeń i warunków życia, ale obraz włoskiej kuchni z tradycyjnymi daniami, medytacyjna atmosfera jogi w aśramie oraz przepiękne widoki na Bali rekompensują przydługą fabułę. Książkę przeczytałam z przyjemnością, film obejrzałam z kulinarnej ciekawości. Ale jak to zwykle bywa, powieść czyta się lepiej – jest czas na refleksje i zadumę nad sentencjami. Również druga część tej powieści: „I że cię nie opuszczę …czyli love story” spełniła moje oczekiwania.


Jaka jest Twoja opinia?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*