Faceci w kuchni

» Opublikowano przez dnia 10.04.2014 w Inspirujące filmy | komentarze 2

Faceci w kuchni

Faceci w kuchni (Comme un chef), zabawna komedia francusko – hiszpańska z 2012 roku; reżyser: Daniel Cohen; obsada: Jean Reno, Michael Youn.

Aleksandre Legarde (Jean Reno), mistrz kuchni w znanej paryskiej restauracji cierpi na brak kulinarnej weny twórczej. Nowy właściciel restauracji, w której pracuje mistrz, planuje zastąpić dotychczasowe menu rewolucyjną, znacznie tańszą kuchnia molekularną. Na miejsce mistrza Aleksandra czyha wielu innych kucharzy, ale względy zdobywa młody, krnąbrny kucharz, który potrafi ugotować prawie wszystko. Pod pewnymi względami „Faceci…” przypominają mi słynną komedię z niezapomnianym Luise de Finesa „Skrzydełko czy nóżka”, gdzie tradycyjna francuska kuchnia musiała walczyć z inwazja fast-foodów. Zabawna komedia zaskakuje widzów świetnymi dialogami ale łatwymi do przewidzenia zwrotami akcji. Ciekawa jestem, czy moi synowie są równie dobrzy i zabawni w kuchni… Życzę im tego z całego serca!


2 komentarze

  1. Obejrzałem właśnie „Julie & Julia”, film Nory Ephron z 2009 roku. Chyba by Ci się spodobał. Jest o pasji kulinarnej, o dobrych uczuciach i o blogowaniu 🙂

    • Widziałam ten film, napiszę o nim, ponieważ czuję powinowactwo duchowe z główną bohaterką…

Jaka jest Twoja opinia?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*